16 maja 2015 r. w Błażowej odbyła się II edycja ogólnopolskiej imprezy "Noc Muzeów". W bibliotece została przygotowana wystawa starej fotografii czynna od 15.00 do 22.00. Można było obejrzeć jak zmieniało się miasteczko, ludzie, moda. Stare zdjęcia pobudzają nas do refleksji nad przemijającym czasem. Każdy miniony dzień już przechodzi do historii.

Na stołach ułożone były zdjęcia w tradycyjnej papierowej postaci oraz publikacje o Błażowszczyźnie. Na projektorze wyświetlane było około 2000 zdjęć. Miłym zaskoczeniem było dla zwiedzających i dla nas rozpoznanie swych krewnych na tych zdjęciach a nawet siebie.

Impreza była udana. Trzeba próbować wszelkich sposobów promocji Błażowej. Galeria będzie jeszcze czynna w godzinach pracy biblioteki.

Anna Heller

Więcej zdjęć w galerii.