7 maja 2015 roku uczniowie klasy pierwszej spotkali się   po raz drugi w filii  Biblioteki Publicznej  W Nowym Borku, aby kontynuować  wspólne czytanie. Bibliotekarka  przygotowała  dla każdego ucznia  książki   z  serii   , Moja pierwsza czytanka’  które  są adaptacjami znanych  i często czytanych bajek dla dzieci.    Wszystkie  te książeczki  zawierają proste  teksty do  napisania których  użyto około  200   słów łatwych do przeczytania.. Aby zachęcić młodych czytelników  do czytania tekst jest napisany dużymi literami  a  kolorowe ilustracje zamieszczone w książeczkach są  dodatkową rozrywką . ale  również pomagają  lepiej zrozumieć sens  przeczytanego utworu. Przeczytane  przez dzieci bajki i to , Księga  dżungli „Kot w butach”,  , Czerwony  Kapturek” , , Piotruś Pan”   , , Jaś i pnącze fasoli” oraz , Złotowłosa”. Następnie każdy uczestnik  spotkania  opowiadał krótkimi słowami  treść  przeczytanej przez siebie bajki. Książki z tej serii     pomogą  dzieciom  rozwinąć   umiejętność czytania  i jego  udoskonalenie i a także zostać , Mistrzem Czytania „ Wszystkie dzieci zostały obdar0wane drobnymi upominkami.

Anna Kowal