W Tygodniu Bibliotek w dniach 8 - 15 maja każdego roku w ramach promocji czytelnictwa w bibliotekach odbywają się różne imprezy podkreślające rolę czytelnictwa i zainteresowanie książką. Organizowane są zabawy edukacyjne dla dzieci, głośne czytanie, lekcje biblioteczne, wystawy, jak również coroczne pasowanie pierwszoklasistów na czytelnika.

„Witam Was kartek szelestem,

tytułem na pierwszej stronie.

Witam!

Bo po to przecież jestem,

żebyś mnie ujął w dłonie i czytał!"

fragment wiersza E. Szymańskiego „Książka"

13 maja 2015r. w filii biblioteki publicznej w Piątkowej do grona czytelników przyjęto dziewięć czytelniczek klasy pierwszej. Uczennice  przebrane w stroje postaci z różnych bajek  poznały zasady korzystania ze zbiorów bibliotecznych i wysłuchały wierszy o książce. Rozmawiałyśmy na temat dbania o książki i o zaletach ich czytania. Na pamiątkę bibliotekarka wręczyła nowym czytelniczkom dyplomy pasowania i zakładki do książki oraz życzyła wszystkim wspaniałych przygód spędzonych z książkowymi bohaterami.

Danuta Hamerla