18 maja 2015 r. błażowską bibliotekę odwiedziły dzieci ze szkoły podstawowej w Błażowej Dolnej. Dzieci przybyły z paniami Beatą Kurcoń i Agatą Jakubczyk-Piech. Za pomocą prezentacji multimedialnej opowiedziałam drugoklasistom o historii  powstania biblioteki, a istnieje już od roku 1948, gdzie w czasach przedwojennych znajdowała się tutaj karczma żydowska,  później magazyn zbożowy. Dowiedziały się również na czym polega praca bibliotekarzy, z jakich zbiorów mogą skorzystać w bibliotece, jak dbać o książki i do czego służy katalog czyli drewniana skrzynia z wieloma szufladkami,  w których znajdują się tysiące karteczek.

Niektóre z dzieci przybyłych do biblioteki są już naszymi czytelnikami i już nieraz wypożyczały książki, inne z ogromną chęcią chciałyby się zapisać. Po skończonej prezentacji przeszliśmy do wypożyczalni dla dzieci. Tutaj każde z nich mogło obejrzeć książki o różnej tematyce. Wielkim zainteresowaniem cieszyły się również bajki o Kubusiu Puchatku. Cieszymy się że dzieci chętnie nas odwiedzają, jest to też ogromna zasługa nauczycieli, którzy promują czytanie.

Anna Heller