„ Książki  kochają  każdego ,  kto   je  otwiera  dając  mu  poczucie  bezpieczeństwa  i  przyjażń

niczego  w  zamian nie  żądając”

Cornelia  Funke

20  maja  2015 r. w  filii biblioteki  publicznej  w  Białce  jak  co  roku  odbyło  się  Pasowanie  na  Czytelnika  Kl. I  Szkoły  Podstawowej  w  Białce.  Celem  spotkania  było  zapoznanie  się  z  zasadami  jakie  obowiązują  w  bibliotece.  Dzieci  przeczytały  ,,  Życzenia  książki  ‘’ ,  jak  należy  szanować  książkę  ,  czym  się  różni  księgarnia  od  biblioteki.  Po  rozmowie  z  pierwszoklasistami  nastąpił  uroczysty  moment  pasowania.

Po  zakończeniu  pasowania  ustawiła  się  długa  kolejka  do  zapisania  się  do  biblioteki  i  wypożyczenia  książeczki.   Od  dziś  dzieci  będą  stałymi  czytelnikami  biblioteki.  Na  koniec  p. bibliotekarka  poczęstowała  cukiereczkami  i  wykonała  kilka  zdjęć na pamiątkę   Pasowania.

Aleksandra  Kopczyk