Spotkanie z najmłodszą grupą dzieci w bibliotece

18 maja filia biblioteki publicznej w Futomie gościła najmłodszą grupę dzieci ze Szkoły Podstawowej. W kalendarz majowy wpisany jest Tydzień bibliotek, w którym większą uwagę kieruje się w stronę społeczeństwa na temat działalności bibliotek i czytelnictwa. Od kilku lat w Polsce trwa akcja ,,Cała Polska czyta dzieciom’’. O tej akcji śpiewają dzieci, które same utworzyły tekst piosenki z Prywatnej Szkoły Muzycznej z Przemyśla. Na wstępie naszego spotkania w bibliotece dzieci wysłuchały tej piosenki z refrenem :

,,Cała Polska czyta dzieciom od Helu aż do Tatr Cała Polska czyta dzieciom, a może cały świat. Jeśli masz wątpliwości powtórzę to wyraźniej Cała Polska czyta dzieciom, aby miały wyobraźnię .”

Bibliotekarka zwracała uwagę na szacunek do książek, odczytała życzenia książki i wspólnie z dziećmi tworzyłyśmy biblioteczny alfabet zaczynając od albumu, a kończąc na zakładkach do książek. Tak oto powstał nam mini słowniczek biblioteki. Dzieci mogły pooglądać różne zakładki do książek, jak również książki o innych formatach od najmniejszej do największej. Myślę, że w przyszłości najmłodsze dzieci staną się prawdziwymi przyjaciółmi książki i biblioteki.