W dniu 11.06.2015r. bibliotekę w Kąkolówce odwiedziała najmłodsza grupa ucząca się w placówce Szkoły Podstawowej w Kąkolówce, czyli kochane przedzszkolaczki. Dzieci przyszły wraz ze swoją wychowawczynią Teresą Mijalną.

Dzieci dowiedziały się jak można zapisać się do biblioteki, gdzie znajdują się książki dla danej grupy wiekowej oraz jak należy korzystać z katalogu podręcznego.

Muszę przyznać że mali miluśińscy zadawali także bardzo wiele ciekawych pytań: na jakiej zasadzie układane są książki na półkach biblioteki, czy mogą się zapisać jeśli przyjdą ze starszym rodzeństwem,  czy w bibliotece znajduja się audiobooki itp.

Na zakończenie spotkania zaprezentowałam im książkę Nadii Berkane i Alexis Nesme  „Marysia i mała orkiestra”. Dzieci z ogromnym zainteresowaniem wysłuchały krótkiej lekturki.

Ze swej strony bardzo serdecznie dziękuję za wizytę i serdecznie zapraszam na kolejne.

Kinga Rybka