18 czerwca  2015 r. grupka  miłośników głośnego czytania  już po raz kolejny spotkała się w filii biblioteki publicznej w Nowym Borku, by   kontynuować  cykl „Poczytajmy razem”.  To ostatnie spotkanie w tym roku szkolnym.

Na spotkaniu  uczniowie klasy pierwszej czytali  po kolei fragmenty książki „ Zwierzaki w tarapatach”, która ma bardzo duże literki, a dodatkowo  jest wzbogacona  o kolorowe ilustracje, co pozwoliło lepiej zrozumieć przeczytaną treść.  Potem bibliotekarka przeczytała dzieciom kilka wierszy związanych tematycznie ze zbliżającymi się wakacjami. Podczas krótkiej dyskusji dzieci wypowiadały się,  jak należy się zachować w lesie, a tego dowiedziały się z przeczytanych utworów. Po  słodkim poczęstunku dzieci rozeszły się do swoich domów.

Anna Kowal