Powiatowy Konkurs Plastyczny „Jan Paweł II i dzieci” organizowany jest przez Wojewódzką Bibliotekę Publiczną w Rzeszowie, a odbywa się pod honorowym patronatem starosty rzeszowskiego.

Głównym celem jest pogłębienie wiedzy o życiu i działalności papieża Polaka Jana Pawła II, a także odwołanie się do nieprzemijających wartości i idei tkwiących w jego pontyfikacie.

Konkurs wpisuje się także w obchody Roku Jana Pawła II ogłoszonego przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej w 2015 r. Ponadto jego intencją jest rozwijanie kreatywności, wrażliwości oraz wyobraźni plastycznej dzieci i młodzieży,, a także popularyzacja bibliotek samorządowych i społeczności lokalnych.

Wszystkie kryteria obowiązujące każdego uczestnika są zawarte w regulaminie takie jak: dowolna technika plastyczna, format wykonanej pracy, tematyka pracy musi dotyczyć spotkań Papieża z dziećmi. Papież wielokrotnie powtarzał, że dzieci i młodzież są przyszłością Kościoła. Regulamin określa też kryteria przyznawania nagród w różnych kategoriach wiekowych.

Konrad Pomykała po raz kolejny bierze udział w konkursie plastycznym organizowanym przez WBP w Rzeszowie. Jest uczniem Szkoły Podstawowej im. Gen Boruty- Spiechowicza w Nowym Borku, a reprezentuje MGBP w Błażowej, filię w Nowym Borku.

Mam nadzieję, że jego pracę plastyczną, w którą włożył wiele wysiłku i pomysłowości, doceni jury i uda się mu zdobyć nagrodę w swojej kategorii wiekowej, tak jak w poprzednim roku jego siostrze Paulinie. Zgodnie z regulaminem Konrad może zgłosić na konkurs tylko jedną pracę, choć dwie. Dziękuję także za zaangażowanie w promocję filii w Nowym Borku pomimo wakacji. Trzymamy kciuki, by udział w konkursie zakończył się sukcesem.

Anna Kowal