5 października br. klasa pierwsza została zaproszona do filii biblioteki publicznej w Futomie na lekcję biblioteczną. Tematem wiodącym spotkania była jesień –obecna pora roku. O jesieni można mówić dużo i pięknie. W literaturze polskiej odnajdujemy wiele pięknych wierszy opiewających tę porę roku. Wczesną  jesienią obserwujemy pierwsze ptasie odloty, drzewa zmieniają swoją barwę z zielonej na żółtą, brązową czy złotą, zakwita wrzos. Dojrzewają nasiona drzew. Jarzębina rozwiesiła już piękne korale. Czerwienieje kalina i głóg. Żołędzie zaczynają spadać na ziemię.W sadach dojrzewają jabłka i gruszki, a las zaprasza nas na grzybobranie. O tym właśnie rozmawialiśmy z dziećmi, nie zabrakło także zagadek, piosenki i wierszy o jesieni. Na pamiątkę spotkania w bibliotece dzieci zostały obdarowane kolorowymi zakładkami do książek.