12 października 2015 r.w filii biblioteki publicznej w Nowym Borku  rozpoczęła się kontynuacja realizacji zajęć literackich „ Głośne czytanie w bibliotece’.  Zorganizowana  już w ubiegłym roku szkolnym akcja ma na celu propagowanie  idei czytania , rozbudzania zainteresowania literatura dziecięcą a każde spotkanie z książką ukazuje jak ogromna rolę odgrywa  ona w procesie wychowania, uczenia i  rozwoju dziecka. Czytanie chroni także od nadmiernego uzależnienia od telewizji i komputera.   Tematem naszego kolejnego spotkania   była   Jesień- najbardziej kolorowa pora roku. Dzieci  dowiedziały się o zjawiskach jakie   towarzyszą zmianom tej pory roku w przyrodzie a także jakie dary można znaleźć w sadzie, ogrodzie w parku czy lesie. Następnie  miłośnicy  tej formy promocji książki  czytali , Złotą polską jesień ‘ Ewy Mirkowskiej ‘ z której wiadomości  pomogły utrwalić informacje o tej pięknej porze roku.  Obecni miłośnicy głośnego czytania są już uczniami drugiej klasy , ale bardzo chętnie spotykają się w bibliotece.  Na zakończenie dzieci zostały poczęstowane śliwkami.

Anna Kowal