Z  okazji  XV  Ogólnopolskiego  Dnia  Głośnego  Czytania  przypadającego  29  września 2015 r. , do  filii  biblioteki  w  Białce  przyszły  uczniowie  Kl. III  Szkoły Podstawowej  ,  wraz  z  panią  wychowawczynią  Małgorzatą  Mochą .  Każdy  uczeń  czytał  fragment  wybranej  przez  siebie książeczki  lub  bajeczki :  Martynka  w  krainie  baśni  ,  Mali  przyjaciele  ,  Małe  kobietki  i  120  przygód  Koziołka  Matołka.

Zorganizowana  akcja  głośnego  czytania  w  bibliotece  ma  na  celu  propagowanie  idei  czytani  ,  zainteresowania  książką  dzieci ,  zapoznanie  z  literaturą  dziecięcą  oraz  korzyści  płynące  z  twórczego  kontaktu  z  dziełem  literackim.  Każde  spotkanie  z  książką  ukazuje  ,  jak  ogromną  rolę  odgrywa  ona  w  procesie  wychowania  ,  uczenia  się  i  rozwoju  dziecka.

Aleksandra  Kopczyk