25 listopada wszystkie pluszowe misie na całym świecie obchodzą swoje święto.

„Jadą, jadą misie" - tą piosenką dzieci z przedszkola i pierwszej klasy powitały swoje ulubione maskotki misie w bibliotece publicznej w Piątkowej.

Z tej okazji zrobiona została wystawka misiowych plakatów i bajek. Na dzieci oczekiwał także duży, pluszowy, biały miś. Na pytanie - jaki jest pluszowy miś? - dzieci odpowiadały, że puszysty, miękki, kolorowy. Podkreśliły, że jest najlepszym przyjacielem dzieci i ich najmilszą przytulanką przy zasypianiu.

Pani Renata Kowalska przeczytała dzieciom historyjkę pt. „Dlaczego niedźwiedzie zapadają w zimowy sen?". Tego dnia tańce z misiami i zabawa w starego niedźwiedzia wywołały u dzieci dużo śmiechu i radości. Mimo coraz nowocześniejszych zabawek, moda na misie nie przemija.

Danuta Hamerla