7 grudnia 2015 r. filia biblioteki publicznej w Futomie zapełniła się najmłodszymi dziećmi, które zostały zaproszone przez bibliotekarkę na Mikołajki. Na powitanie dzieci wysłuchały wesołej piosenki o św. Mikołaju, a później krótkiego opowiadania pt. ,,Noc wigilijna”. Były również zagadki dotyczące świętego Mikołaja. O świętym można opowiadać różne historie, niemniej święty należy do najbardziej kochanych przez dzieci. Któż jak nie święty Mikołaj przynosi dzieciom wyczekiwane prezenty. Świętego nikt się nie boi, każdy do niego przychodzi, bo mówi o dobroci, miłości i każdego chce czymś obdarzyć. Nie zapomniał także o dzieciach w bibliotece i zostawił im koszyczek cukierków. Dziękujemy Ci kochany Mikołaju za wszystkie otrzymane podarki i zapewniamy o naszej miłości do Ciebie! .