W poniedziałkowy poranek 21grudnia bibliotekę w Kąkolówce odwiedziły przedszkolaki. Jak co roku, tak i tym razem dzieci przyniosły własnoręcznie zrobiony (z małą pomocą pań) przepiękny, kolorowy, długi łańcuch, który oplótł całą choinkę. Jeszcze nigdy choinka w bibliotece nie była tak pięknie przystrojona, podziwiali ją nie tylko uczniowie szkoły, ale także i czytelnicy odwiedzający bibliotekę. W nagrodę za świetną pracę i piękne kolędowanie dzieci zostały obdarowane cukierkami od św. Mikołaja.

Bardzo serdecznie dziękuję zarówno dzieciom, jak i Paniom Przedszkolankom za taki piękny świąteczny akcent w naszej bibliotece. Wszystkim czytelnikom biblioteki w Kąkolówce życzę zdrowych i pełnych radości świąt.

„Już niedługo święta… rodzinny i pełen

ciepła to czas, Niech urzeknie Was choinki

cudny blask, Kolędujcie, ile tchu w piersi,

Niech sąsiedzi wiedzą, że jesteście najgłośniejsi!

Dzisiaj w Betlejem wesołą nowinę ogłoszono:

Dzieciątko Jezus na świecie się pojawiłoi wiele ludzkich serc tym odmieniło!”

Kinga Rybka