18 stycznia 2016 r., w poniedziałek, Kubuś Puchatek miał swoje święto. Dzień ten jest obchodzony na pamiątkę urodzin jego twórcy – Alana Aleksandra Milne’a, który dziewięćdziesiąt lat temu powołał do życia postać misia, tak kochanego przez dzieci. Kubuś Puchatek mieszka w Stumilowym Lesie, ma swoich przyjaciół takich jak : Królik, Prosiaczek, Kłapouchy, Sowa, Kangurzyca. Wśród tych przyjaciół najważniejszy jest mały Krzyś, który pomaga Puchatkowi zawsze wyjść z różnych nieprzewidzianych tarapatów. Kubuś uwielbiał miodek – to najlepsze dla niego jedzonko pod słońcem. Opowiastki o Krzysiu, Kubusiu Puchatku i innych zwierzątkach to zabawne, ciekawe historyjki, które bawią dzieci od wielu lat. W filii biblioteki publicznej w Futomie bibliotekarka przygotowała krótki quiz o Kubusiu Puchatku dla najmłodszych czytelników, którzy przyszli do biblioteki.