22 lutego 2016 r. odbyły się kolejne zajęcia organizowane przez bibliotekę w Kąkolówce. Tym razem wspólnie z dziećmi urządziliśmy sobie zawody „Zgaduj zgadula”.

Zabawa była bardzo prosta. Dzieci podzieliły się na dwie trzyosobowe grupy. Zadaniem każdej z drużyn było wytypowanie jednej osoby, która pokazywała lub rysowała hasło przygotowane przez przeciwników. Pozostała dwójka musiała odgadnąć zagadkę (w hasłach zawarte były przysłowia, nazwy zwierząt, tytuły bajek, bohaterowie z książek). Jednak, aby dobrze pokazać lub narysować rozwiązanie, dzieci musiały się wykazać dużą kreatywnością i pomysłowością. Zabawa była doprawdy przednia, pomysły na rozwiązanie zagadek dosłownie „wysypywały się jak z worka”. Niektóre były do tego stopnia zabawne i zupełnie nie związane z tym, co pokazywał lub rysował zawodnik, że po prostu płakaliśmy ze śmiechu.

Lukę pomiędzy jedną a drugą rozgrywką wypełniła nam znana i lubiana chyba przez wszystkich gra „W państwa i miasta”. Bardzo serdecznie dziękuję dzieciom za przybycie do biblioteki i mam nadzieję, że miło spędziły czas.

Kinga Rybka