,,Wiosna z rozwianym warkoczem

niebem powoli gdzieś kroczy.

Wysyła promyki słońca

i wiersze pisze bez końca.”

W drugi dzień wiosny 22 marca w filii biblioteki publicznej w Futomie witaliśmy wiosnę. Już mamy tę kalendarzową, chociaż po niebie suną jeszcze ciężkie, ołowiane chmury z których lecą malutkie kuleczki śniegu, to jednak wiosna daje nam swoje znaki. Wokół nas trawa się zazieleniła, zaczynają kwitnąć przebiśniegi, krokusy i żółte miodunki. Już można zaobserwować szpaki, które zaczną szukać swoich budek na gniazda. Niebawem drzewa zaczną pączkować i ich korony pokryją zielone liście. Tak więc w bibliotece powitałyśmy wiosnę, tym razem bez topienia marzanny, choć ta została zrobiona jako tradycyjny rekwizyt zimowej pory roku. Teraz dzieci czekają na ciepłe, długie słoneczne dni i ciekawe zabawy na powietrzu.