DRUGA EDYCJA KONKURSU RECYTATORSKIEGO

Z okazji  Światowego Dnia Poezji obchodzonego corocznie 21 marca filia nr 6 Wojewódzkiej i Miejskiej  Biblioteki Publicznej w Rzeszowie zorganizowała drugą edycję konkursu recytatorskiego pod hasłem  „ Poetycka księga imion  ‘. W konkursie brali udział uczniowie szkól podstawowych a zarazem czytelnicy bibliotek, którzy zaprezentowali twórczość polskich poetów bardzo popularne, mniej znane a jedna z uczestniczek recytowała wiersz dotyczący własnego imienia, którego była autorką. Celem konkursu było wzbudzenie zainteresowania poezją, doskonalenie warsztatu artystycznego, stworzenie możliwości prezentacji własnych umiejętności i porównanie ich z umiejętnościami innych a także uczenie rywalizacji w przyjaznej atmosferze.  Nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwała komisja w składzie:

Renata Pasternak- kierownik Działu Udostępnienia W i MBP w Rzeszowie

Natalia Szwedo-pracownik filii nr 6 WiMBP w Rzeszowie

Łukasz Kleska- pracownik WiMBP w Rzeszowie

Po wysłuchaniu wszystkich prezentacji utworów komisja udała się na naradę, po której przyznała nagrodę specjalną, dwie pierwsze, dwie drugie, dwie trzecie oraz dwa wyróżnienia.

Filię Biblioteki Publicznej w Nowym Borku reprezentowały dwie uczennice Szkoły Podstawowej a zarazem aktywne czytelniczki Kotula Kasia oraz Ewelina Bogusz. Gratuluję Kasi Kotuli , która za recytację wiersza Aleksandra Fredry ‘ Paweł i Gaweł’ otrzymała wyróżnienie.

Nagrodzeni oraz wyróżnieni otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody książkowe. Książki o Rzeszowie oraz dyplomy otrzymali także opiekunowie- bibliotekarze, szkoły oraz wszyscy uczestnicy tej edycji konkursu. Nagrody ufundował Podkarpacki Instytut Książki i Marketingu w Rzeszowie. Rywalizacja odbyła się w bardzo miłej i przyjaznej atmosferze, za co dziękuję organizatorom.

Anna Kowal