Jesień to jedna z  czterech  podstawowych pór roku w przyrodzie polskiej, która  rozpoczyna się 23 września, a kończy 22 grudnia.

Człowiek wykorzystuje jesień, aby podobnie jak  i zwierzęta przygotować się do zimy, gromadząc zapasy  z pól  i sadów oraz lasów.

Temat kolejnego spotkania w bibliotece 29 września br. uczniów klasy  trzeciej był następujący: „Barwy i dary jesieni w  polskiej poezji dziecięcej”.

Na wstępie  dzieci  wysłuchały wiadomości przygotowanych przez bibliotekarkę  o  oznakach jesieni, przemianach zachodzących w przyrodzie wśród  zwierząt i roślin, a także  wypowiadały się, dlaczego lubią tę porę roku i co  ona nam daję.

W realizacji zajęć  wykorzystano wiersze  poetów polskich, a każdy z uczniów przeczytał  utwór wybrany przez siebie i krótko  omówił zawarte  w nim treści.

Krótki  quiz  był podsumowaniem  spotkania, a dzieci rozwiązały  go prawidłowo, wykorzystując wiadomości  zaczerpnięte  z książki, głosu przyrody  oraz  wierszy.

Dziękuję  uczniom oraz pani  wychowawczyni Iwonie Pociask za   kontynuację współpracy i  propagowanie aktywnego czytelnictwa.

Anna Kowal