31 maja filia biblioteki publicznej w Futomie gościła mamy pierwszoklasistów z okazji Dnia Matki. Naszymi gośćmi był pan dyrektor szkoły podstawowej Zdzisław Chlebek i ksiądz proboszcz Jan Czaja. Pani wychowawczyni Dorota Pociask przygotowała z dziećmi „Teatrzyk na Dzień Matki ‘’ autorstwa Ewy Stadtmuller, znanej krakowskiej poetki i pisarki dla dzieci. Wszyscy mamy swoje mamy, zwierzątka również, te, które były prezentowane w teatrzyku: małpka, słonik, kangurek, kaczuszka, kotek. Dzieci przyniosły do biblioteki narysowane portrety swoich mamuś, które przyozdobiły gazetkę biblioteczną. Bibliotekarka przypomniała dzieciom niektóre fantastyczne wydarzenia mamy z książeczki Joanny Papuzińskiej pt. „Nasza mama czarodziejka”, która kochając bardzo swoje dzieci potrafi dla nich nawet niektóre rzeczy, posługując się swoim darem - zaczarować lub odczarować. Po skończonej części artystycznej mili goście przeszli do klasy na słodki poczęstunek. W imieniu swoim i pani wychowawczyni pragnę podziękować za przybycie wszystkim mamom, gościom i dzieciom. Dziękujemy pięknie księdzu Janowi za lody i inne słodkości, a wszystkim mamom życzymy samych słonecznych dni, dużo optymizmu, radości i trochę fantazji w codziennym życiu !