8 czerwca 2016 r. przedszkolaki z Kąkolówki odwiedziły bibliotekę. Głównym punktem spotkania było ukazanie najmłodszym czytelnikom, jak ważne jest czytanie książek oraz jak należy dbać o książki (nie chodzi tylko o książki wypożyczane z biblioteki, ale także i o te, które posiadamy w naszych prywatnych, domowych zbiorach).

Po krótkim powitaniu dzieci wysłuchały kilku wierszy przygotowanych przez uczniów VI klasy Agnieszkę Łazor i Michała Grysa. Wiersze oczywiście dotyczyły książki. Przypomniały dzieciom o tym, że nie należy czytać podczas posiłków, nie wolno wyrywać kartek z książki oraz to, że książki należy trzymać na półce lub w szufladzie, a nie jak to było w wierszu „… pod szafą, pod łóżkiem lub na podłodze…”

Przedszkolaki odgadywały także  zagadki, które dotyczyły różnych bajek, baśni oraz postaci z książek. Muszę przyznać, że zagadki nie należały do najłatwiejszych, mimo to dzieci świetnie sobie z nimi poradziły.

Na zakończenie naszego spotkania nie mogło zabraknąć czegoś słodkiego i serdecznego zaproszenia dzieci do korzystania ze zbiorów naszej biblioteki.

Jeszcze raz bardzo serdecznie dziękuję Agnieszce i Michałowi za pomoc w przygotowaniu spotkania z przedszkolakami.

Kinga Rybka