,,Tak się Polska zaczęła 1050 rocznica Chrztu Polski w historii, literaturze i legendzie” został rozstrzygnięty. Był to konkurs plastyczny adresowany do uczniów szkół podstawowych i gimnazjów z okazji tak doniosłej rocznicy Chrztu Polski, którą świętowaliśmy w kwietniu tego roku. Aby zainteresować dzieci i młodzież tą tematyką Powiatowa Biblioteka Publiczna w Rzeszowie pod patronatem starosty zorganizowała ów konkurs. Filia biblioteki publicznej w Futomie dostarczyła na konkurs jedną pracę Kasi Korbeckiej, do której uśmiechnęło się szczęście, ponieważ jej praca otrzymała pierwszą nagrodę w kategorii uczniów klasy :I – III. Kasia jest uczennicą teraz już drugiej klasy, jak mówi lubi rysować, malować, coś tworzyć. Ma na swoim koncie już kilka nagród i wyróżnień. Jej praca zawierała dużo treści: mianowicie na tle średniowiecznego grodu obwarowanego murem obronnym, otoczonego puszczą widzimy procesję zbliżającą się do tej osady. Z prawej strony Widzimy Księżniczkę Dobrawę w otoczeniu biskupa niosącego krzyż i króla, natomiast z lewej kroczy na spotkanie z Dobrawą Mieszko ze swoim orszakiem, a nad grodem krąży orzeł rozpostarłszy swoje wielkie skrzydła. Inspiracją do takiego ujęcia tematu była literatura dziecięca podsunięta przez bibliotekarkę.  Wręczenie nagród odbędzie się 24 września w Wypożyczalni Muzycznej na ulicy Żeromskiego w Rzeszowie. Gratulujemy Kasi i życzymy rozwijania pasji malarskiej, bo przecież to dopiero początki jej szkolnej edukacji.