Czwarta edycja konkursu plastycznego rozstrzygnięta

Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Rzeszowie już po raz czwarty zorganizowała Powiatowy Konkurs Plastyczny z inicjatywy instruktora ds. bibliotek samorządowych powiatu rzeszowskiego pani Lucyny Różnowicz, pod honorowym patronatem starosty rzeszowskiego. Konkurs adresowany był do uczniów szkół podstawowych i gimnazjum, czytelników bibliotek publicznych i ich filii. Czytelnicy fili w Nowym Borku w poprzednich edycjach konkursu brali udział zdobywając nagrody w kategorii gimnazjum. W tym roku na konkurs plastyczny „Tak się Polska zaczęła. 1050. rocznica chrztu Polski w historii, literaturze, legendzie” pracę plastyczną wykonał uczeń obecnie klasy piątej Mateusz Jamróz. Przedstawia ona Mieszka oraz biskupa, przez którego został ochrzczony, jego żonę Dobrosławę oraz jego wojowników w zbrojach charakterystycznych dla tej epoki w historii Polski. Oprócz talentu plastycznego Mateusz wykazał się także wiedzą historyczną wykonując Karty Przeszłości, które ułożył w porządku chronologicznym, a obrazują one jak zmieniało się terytorium Polski za rządów tego władcy. Jego pomysłowość i kreatywność doceniła komisja konkursowa przyznając wysoką nagrodę, wyróżnienie specjalne za wykonane prace. Na konkurs wpływa co roku ponad 80 prac plastycznych z bibliotek samorządowych. Dlatego bardzo cieszymy się z sukcesu Mateusza i serdecznie mu gratulujemy. Rozdanie nagród odbędzie się24 września w Bibliotece Muzycznej w Rzeszowie. Dla pozostałych uczestników konkursu, przygotowano pamiątkowe dyplomy. Prace nagrodzone i wyróżnione oraz zakwalifikowane do wystawy będą eksponowane na wystawie pokonkursowej w Wypożyczalni Muzycznej W i MBP w Rzeszowie ul. Żeromskiego 3 w terminie 09.09-30.09.2016 r.

Anna Kowal