W dniu 24 września 2016 r. w Wypożyczalni Muzycznej Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rzeszowie odbyło się podsumowanie Powiatowego Konkursu Plastycznego „Tak się Polska zaczęła.1050. rocznica Chrztu Polski w historii, literaturze, legendzie”, zorganizowanego przez WiMBP w Rzeszowie pod honorowym patronatem starosty rzeszowskiego. Laureatów, wyróżnionych oraz zaproszonych gości powitała Monika Ohar-Pawiak - zastępca dyrektora WiMBP w Rzeszowie. Potem Lucyna Różnowicz - instruktor ds. bibliotek samorządowych powiatu rzeszowskiego oraz Piotr Rędziniak – artysta malarz, odczytali protokół konkursu.  W skład komisji konkursowej weszli:

Piotr Rędziniak - artysta, malarz, przewodniczący komisji,

Joanna Nieroda - Dział Promocji Starostwa Powiatowego w Rzeszowie,

Agnieszka Rogala - GBP w Trzebownisku z siedzibą w Stobiernej.

Komisja  konkursowa dokonała przeglądu i analizy 68 prac plastycznych  nadesłanych na konkurs z 10 bibliotek samorządowych powiatu rzeszowskiego, które cechowała  różnorodność wyboru przez uczestników technik plastycznych. Jury po burzliwych obradach przyznało nagrody w kategoriach wiekowych, zgodnie z regulaminem organizatora.

Nagrody i pamiątkowe dyplomy wręczyła nagrodzonym i wyróżnionym  Monika Ohar- Pawiak, którym złożyła gratulacje i życzyła dalszych sukcesów w  rozwijaniu swoich pasji i talentów plastycznych. Podziękowania  i  pamiątkowe dyplomy otrzymali również bibliotekarze zaangażowani w przygotowanie uczniów do konkursu. Wśród nagrodzonych znalazł się uczeń klasy piątej Mateusz Jamróz reprezentujący M-GBP w Błażowej filia Nowy  Borek, którego pracę plastyczną doceniło jury przyznając nagrodę - wyróżnienie specjalne. Mateuszowi serdecznie gratulujemy i zachęcamy do udziału w przyszłych konkursach organizowanych przez WiMBP w Rzeszowie. Po rozdaniu nagród laureatów i gości zaproszono do obejrzenia wystawy pokonkursowej, gdzie znalazły się także prace spoza nagrodzonych i wyróżnionych ze względu na wysoki poziom konkursu.   Spotkanie upłynęło w miłej i serdecznej atmosferze podczas słodkiego poczęstunku.

Anna Kowal