27 października 2016 r. filię biblioteki publicznej w Nowym Borku odwiedzili uczniowie klasy pierwszej szkoły podstawowej, których wychowawczynią jest pani Justyna Zapiór. Tematem naszego spotkania była biblioteka i  pojęcia z nią związane. Dzieci poznały warunki zapisu i poinformowane zostały o konieczności przestrzegania regulaminu biblioteki. Bibliotekarka wyjaśniła, jak powstaje książka, dlaczego każda ma numer i po co ma pieczątkę,  jak również dlaczego w wydawanych współcześnie są kody kreskowe i po co są one potrzebne. Na przykładzie  plansz dzieci zobaczyły różne formy książek: pisane alfabetem Braila , audiobuki  oraz  różne rodzaje pisma. Biblioteka realizuje swoje cele statutowe nie tylko poprzez udostępnianie czytelnikom swoich zbiorów, ale także poprzez aktywny udział w konkursach organizowanych przez WiMBP w Rzeszowie, dlatego dzieci  obejrzały pracę  swojego starszego kolegi Mateusza Jamroza, a są one  jedną z form promocji biblioteki.  Bibliotekarka zachęciła pierwszoklasistów do korzystania ze zbiorów biblioteki,  książek pięknie wydanych, atrakcyjnych dla tej grupy wiekowej.

Anna Kowal