Tradycją, która od dawna już gości w murach biblioteki w Kąkolówce jest to, że co roku przed świętami Bożego Narodzenia dzieci z przedszkola ubierają choinkę, która ozdabia bibliotekę aż do 2 lutego.

Oczywiście, aby tradycji stało się zadość, tak i w tym roku 19 grudnia dzieci z przedszkola przyszły do biblioteki, aby przyozdobić choinkę. Muszę je pochwalić, bo przy takich okazjach przedszkolaki nigdy nie przychodzą z pustymi rękami, wręcz odwrotnie, co roku przynoszą z sobą własnoręcznie zrobione przepiękne ozdoby choinkowe. W tym roku były to śliczne, uśmiechnięte aniołki z masy solnej, piernikowe choinki, aniołki, bałwanki, gwiazdki oraz chyba najdłuższy i najbardziej kolorowy łańcuch, jaki widziałam. Dzięki tym ozdobom nie tylko choinka prezentuje się wspaniale, ale w całej bibliotece unosi się smakowity zapach pierników. Jak wszyscy dorośli doskonale wiedzą, dzieci mają niesamowicie podzielną uwagę, dlatego nie sprawiło im trudności podczas ubierania choinki prowadzenie rozmowy na temat tego, jak wyglądają w ich domach te dla wszystkich szczególne święta.

Gdy już choinka była przystrojona, wspólnie zaśpiewaliśmy kolędy. Po tak ciężkiej pracy, jaką dzieci wykonały podczas przygotowania ozdób i ubierania choinki, otrzymały coś słodkiego.

Jest mi także bardzo miło, ponieważ przedszkolaki zaprosiły mnie na swoja klasową Wigilię i oczywiście z zaproszenia z największą przyjemnością skorzystam.

Kinga Rybka