Zainteresowanie użytkowników literaturą piękną dla dzieci, młodzieży i dorosłych  oraz zachęcenie do częstego odwiedzania biblioteki w celu korzystania z jej usług jest jednym z wielu obowiązków bibliotekarzy.

Promowanie powrotu do kultury czytelnictwa, gdzie czytelnictwo występuje jako proces komunikacji międzyludzkiej, jest sposobem czerpania wiedzy, źródłem inspiracji i narzędziem budowania wspólnoty intelektualnej, nie jest łatwe w dobie konkurowania bibliotek z Internetem i innymi mediami.

Tym bardziej cieszy fakt, że mamy czytelników, którzy aktywnie  korzystają ze zbiorów naszych bibliotek oraz z różnych innych form działalności w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Błażowej. Poniżej publikujemy nazwiska najaktywniejszych czytelników M-GBP i jej filii spośród dorosłych i dzieci.

Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Błażowej:

oddział dla dorosłych – Halina Wybraniec

Oddział dla dzieci – Klaudia Dziepak

Kąkolówka:

dorośli Józef Bembenek

dzieci Anna Hus

Nowy Borek

dorośli  - Agata Gorlowska

dzieci – Zuzia Bogusz

Futoma

dorośli - Aleksandra Elwertowska

dzieci - Melania Graboś klasa II

Piątkowa

dorośli  - Zofia Makara

dzieci - Klaudia Wyskiel i Julia Haligowska

Białka

dorośli -  Stanisław Jamróz.

Danuta Heller