W lutym w filii biblioteki publicznej w Piątkowej prowadzone były zajęcia z trzecioklasistkami pod nazwą „Zima w bibliotece". W pierwszym dniu dziewczynki malowały obrazki przedstawiające zimę oraz wykonały  dekorację zimową w bibliotece. Kolejnego dnia czytały wiersze i opowiadania o zimie, a także oglądały zdjęcia wykonane przez bibliotekarkę, przedstawiające obrazy zimy z okolicy Piątkowej. Tegoroczna zima dopisała śniegiem i mrozem, więc warto było wybrać się na spacer i zrobić pamiątkowe zdjęcia, aby utrwalić magiczny i bajkowy świat zimy. W inny słoneczny lutowy dzień odbyły się zabawy na śniegu. Rzucanie kulkami śnieżnymi, rysunki i wydeptywanie w śniegu różnych kształtów rozbawiło wszystkich.

Po podsumowaniu spotkań, dzieci przyznały, że zima ma jednak swój urok i taką właśnie białą, śnieżną i mroźną  uwielbiają. A nam pozostały zdjęcia upamiętniające te zimowe spotkania w bibliotece.

Danuta Hamerla