Z okazji  Światowego Dnia  Poezji, obchodzonego corocznie 21 marca 2017 r., Filia nr 6 Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie zorganizowała  III edycję konkursu recytatorskiego pod hasłem „Poetycka Księga Imion”. Celem konkursu było zainteresowanie i przybliżenie  dzieciom twórczości poetów, doskonalenie warsztatu artystycznego, a także promocja własnych utworów przez niektórych uczestników. Nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwała komisja w  następującym składzie;

Renata Pasternak - kierownik Działu Udostępnienia WiMBP w Rzeszowie, Stanisława Bełch - poetka, autorka książek dla dzieci,

Monika Adamczyk – polonista - bibliotekarz, pracownik Filii nr 6 WiMBP w Rzeszowie.

Komisja po wysłuchaniu prezentacji  wszystkich utworów i po wnikliwej analizie, uwzględniając zgodność z regulaminem, biorąc pod uwagę następujące kryteria: opanowanie pamięciowe, dobór tekstu, kulturę słowa, ogólny wyraz artystyczny, nagrodziła najlepszych uczestników oraz przyznała dodatkowo wyróżnienia. Poziom konkursu był bardzo wysoki, dlatego jury  wyłoniło  zwycięzców po burzliwej dyskusji i naradzie. Fundatorem nagród był Podkarpacki Instytut Książki. W konkursie wzięło udział troje uczestników, uczeń klasy piątej Mateusz Jamróz oraz dwie uczennice klasy IV Szkoły Podstawowej  w Nowym Borku - Liwia Słowik oraz Wiktoria Najda. Wśród nagrodzonych znalazł się  Mateusz Jamróz, który za recytację wiersza „Siedmiomilowe buty’ Jana Brzechwy  zdobył pierwszą nagrodę oraz  Liwia Słowik za prezentację wiersza „Grzebień i szczotka”, trzecią.  Podsumowaniem  konkursu było wręczenie nagród i dyplomów dla zwycięzców i nagrodzonych, a także dla bibliotekarzy - opiekunów i pozostałych uczestników oraz gratulacje od jurorów z zaproszeniem do  udziału w konkursie za rok od organizatora WIMBP W Rzeszowie -  Filii nr 6.

Anna Kowal