20 maja 2017 r. już po raz kolejny błażowska biblioteka dołączyła do cyklicznej imprezy Europejska Noc Muzeów. Wszyscy, którzy przyszli tego wieczora, mogli obejrzeć stare fotografie związane z naszym regionem. Powstało także kilka filmów tematycznych właśnie ze starych zdjęć. Odwiedzający dzięki temu mogli wziąć udział w swoistej, bardzo obrazowej lekcji historii.  Już niektórzy z nas zapomnieli, ile frajdy przynosi przeglądanie albumu fotograficznego. Każdy z nas ma na pewno taki album, do którego chętnie wraca  a potem przynosi taki album do redakcji, by zeskanować zdjęcia i umieścić je na stronie biblioteki. W ten sposób stare zdjęcia żyją nowym życiem.

Wczoraj wywoływanie zdjęć, wkładanie ich do albumów, dzisiaj tworzenie folderów, kopiowanie na dyskach, płytach, archiwizacja. Mając w ręku wywołane fotografie myślimy o tym, jak bardzo sposób robienia i gromadzenia zdjęć zmienił się stosunkowo w krótkim czasie.

Wszystkie zdjęcia można obejrzeć na stronie www.biblioteka.blazowa.net .

Jakub Heller