Biblioteka jest instytucją, która samym swym istnieniem świadczy o rozwoju kultury. Jest ona bowiem skarbnicą piśmiennictwa, przez które człowiek wyraża swój zamysł twórczy, inteligencję, znajomość świata i ludzi, a także umiejętność panowania nad sobą, osobistego poświęcenia, solidarności i pracy dla rozwoju dobra wspólnego".

Jan Paweł II

Miesiąc maj to dla bibliotek czas odwiedzin i spotkań. Z uwagi na to, że 8 maja obchodziliśmy Dzień Bibliotekarza i Bibliotek, 11 maja 2017 r. Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Błażowej gościła dwie grupy przedszkolaków - Myszki przyszły pod opieką Anny Osinko i Pauliny Bator natomiast Zajączki z Katarzyną Cag, Renatą Osinko – Piotrowską i Józefą Piątek.

Przedszkolaki poznały historię biblioteki i funkcję jaką pełni w naszym środowisku, rozmawialiśmy o zawodzie bibliotekarza i jego miejscu pracy. Faktem jest, że błażowskim przedszkolakom nie trzeba dużo tłumaczyć, gdyż przedszkole to jedna z instytucji, z którą biblioteka owocnie współpracuje.

Nie zabrakło również zagadek związanych z biblioteką i książką. Rozmawialiśmy o legendach błażowskich, które przekazywane z pokolenia na pokolenie krążą po całej gminie, a niektóre z nich zostały spisane i znajdują się w bibliotece.

Na koniec spotkania powiało magią i strachem, ponieważ wszyscy jednogłośnie wybrali legendę o Błędnym Kamieniu, który diablica niechcący upuściła do lasu.

Tego dnia wyjątkowo udała się pogoda, a dzieci uśmiechnięte i zadowolone wróciły pełne wrażeń do przedszkola.

Anna Heller