Dzień 17 maja 2017 r. dla grupy Krasnalków, Kotków i Mrówek to dzień wizyty w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Błażowej. W tym bardzo ciepłym i słonecznym dniu naszą bibliotekę odwiedziły dwie kolejne grupy przedszkolaków z miejscowego przedszkola, o dwóch wcześniejszych pisaliśmy w 156. numerze ,,KB”. Krasnale przyszły pod opieką pań Stanisławy Wyskiel i Joanny Patrońskiej,  Kotki pod opieką Iwony Kruczek i Julii Wańcio, a Mrówki pod opieką Gabrieli Słaby i Beaty Cieśli. Głównym tematem była oczywiście książka i wszystko, co z nią związane, np. jak się zapisać do biblioteki, w jaki sposób wypożycza się książki i dlaczego trzeba o nie dbać. Moi goście, choć nie są jeszcze pasowani na pełnoprawnych czytelników, bo to dopiero nastąpi, gdy będą uczęszczać do pierwszej klasy, to już mogą zapisać się i korzystać z naszych zbiorów. Nasza biblioteka posiada duży wybór książek i bajeczek dla dzieci. Jestem pewna, że ta wizyta na długo zostanie w pamięci przedszkolaków, a każda oddana przez nich książeczka wróci do biblioteki w dobrym, nienaruszonym stanie.

Anna Heller