29 maja 2017 r. bibliotekarka zaprosiła uczniów klasy drugiej z panią wychowawczynią Dominiką Śieńko-Domin do filii bibliotecznej w Futomie. Z dziećmi rozmawialiśmy o grzeczności na co dzień, sposobie bycia i zachowania się w różnych miejscach i czasie. Dobre maniery obowiązują nie tylko dorosłych, ale  również dzieci. Nasz savoir-vivre opierał się na wierszach Bożeny Piergi z książki pt.,, Dobre wychowanie wierszem’’. Podstawą grzeczności są trzy magiczne słowa: proszę, dziękuję, przepraszam. Punktualność – dobra cecha, przyjaźń z prawdą piękna cnota, zakazane słowa ( brzydkie, wulgaryzmy) wypluwamy do śmietnika, niesiemy pomoc przyjacielowi, szanujemy starszych, dbamy o zwierzęta, gości traktujemy z uprzejmością. Spotkanie z drugą klasą było także okazją do nagrodzenia Melanii Graboś za aktywność czytelniczą i udział w konkursach plastycznych w obecności koleżanek i kolegów. Przyznana nagroda powinna zmotywować innych do większej aktywności czytelniczej.