W dniu 24 maja 2017 r. uczniowie klasy zerowej przyszli na spotkanie do biblioteki, aby dowiedzieć się różnych wiadomości na temat jej funkcjonowania i jej roli w środowisku. Bibliotekarka opowiedziała dzieciom historię pisma, o tym, jak powstaje książka i z czego jest zbudowana. Poinformowała o warunkach zapisu do biblioteki oraz o konieczności przestrzegania regulaminu. Zaprezentowała nowości książkowe przeznaczone dla tej grupy wiekowej i zachęciła do ich wypożyczenia. Na podstawie przeczytanych wierszy związanych tematycznie z książką i biblioteką dzieci dowiedziały się, w jaki sposób dbać o książki, jakie korzyści daję czytanie. Na przykładzie wyjaśniła, w jaki sposób jest opracowywana nowa książka przez bibliotekarza; nadanie jej numeru, pieczątki, jej klasyfikacja oraz na czym polega praca bibliotekarki. Główne zadania każdej biblioteki to gromadzenie, opracowywanie i udostępnianie zbiorów. Co oznaczają te pojęcia? Dzieci dowiedziały się na podstawie zaprezentowanych przez bibliotekarkę informacji.Podsumowaniem spotkania było zebranie wiadomości przekazanych przez bibliotekarza dzieciom i wręczenie na pamiątkę laurki. Dziękuję wychowawczyni klasy zerowej pani Barbarze Kochanowicz za przybycie do biblioteki wraz z dziećmi.

Anna Kowal