WRĘCZENIE NAGRÓD LAUREATOM KONKURSU „I TY MOŻESZ ZOSTAĆ ILUSTRATOREM. KOCIE PRZYGODY”- RELACJALaureat nagrody Kamil Filip z Nowego Borku.

19 czerwca 2017 r. w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rzeszowie odbyło się uroczyste wręczenie nagród i dyplomów dla nagrodzonych, wyróżnionych oraz ich opiekunów. Przybyłych na tę uroczystość powitała kierownik Oddziału Agnieszka  Dworak oraz pomysłodawczyni tej edycji konkursu Stanisława Bełch - poetka, pisarka oraz autorka książek dla dzieci o przygodach przesympatycznych kotów oraz innych. Na  zgromadzonych gości czekała miła niespodzianka -występ muzyczny uczennic Zespołu Szkół Muzycznych nr 1 w Rzeszowie. Kaja Szach, Weronika  Robak i Dominika Robak wykonały piękny utwór muzyczny na skrzypcach „Taniec ukraiński”,  a Emilia Mach zagrała na flecie poprzecznym dwa utwory: „W  chłodnym cieniu” oraz „Wieczór przy kominku”. Zgromadzeni nagrodzili artystki gromkimi brawami. Po występie artystycznym  kierownik Oddziału Agnieszka  Dworak odczytała protokół komisji, która dokonała   szczegółowej analizy 444 prac plastycznych  nadesłanych na konkurs, uwzględniając zgodność prac z regulaminem konkursu, pomysłowość, samodzielność, oryginalność, walory artystyczne, talent i  umiejętności manualne. Po dwudniowych  burzliwych obradach  nagrodziła i wyróżniła dzieci w trzech kategoriach wiekowych.

I kategoria wiekowa od 5 do 7 lat - 4 nagrody oraz 9 wyróżnień.

II kategoria wiekowa od 8 do 10 lat - 4 nagrody oraz 12 wyróżnień.

III kategoria wiekowa od 11 do 13 lat – 4 nagrody oraz 6 wyróżnień.

W każdej kategorii wiekowej  przyznano również  Nagrodę Specjalną  Stanisławy Bełch. Po odczytaniu protokołu  kierownik oddziału oraz poetka wręczyły dyplomy i nagrody książkowe gratulując nagrodzonym i wyróżnionym, a także zapraszając  do udziału w następnych konkursach organizowanych przez Oddział dla dzieci WiMBP w Rzeszowie. Wśród nagrodzonych w III kategorii wiekowej znalazł się uczeń klasy piątej Szkoły Podstawowej w Nowym Borku Kamil Filip, który wykonał pracę plastyczną do książki „Przygody Filonka Bezogonka”,  a jury doceniło  włożony przez niego wysiłek i talent, przyznając nagrodę.   Gratulujemy Kamilowi, który chętnie wykonuje pracę  po lekcjach w filii bibliotecznej, promując w ten sposób szkołę, bibliotekę oraz rozwijając swój talent plastyczny.  Podziękowania za aktywną współpracę  na rzecz promocji czytelnictwa otrzymali również opiekunowie wszystkich  laureatów za zaangażowanie w konkurs plastyczny „I Ty możesz zostać Ilustratorem. Kocie Przygody” od zastępcy dyrektora   W i MBP w Rzeszowie Moniki Ohar-Pawiak, którym  wręczyła pamiątkowe dyplomy. Na zakończenie uroczystości  nadszedł czas na pamiątkowe zdjęcia, słodki poczęstunek oraz oglądanie prac pokonkursowych młodych ilustratorów. Wystawę prac można oglądać od 19 czerwca do 30 września 2017 roku w Mini Galerii Sztuki Dziecięcej Oddziału dla  Dzieci i Młodzieży przy ulicy Słowackiego 11 w Rzeszowie.

Anna Kowal