„ŚWIAT LEGEND I BAŚNI” ARTURA OPPMANA – PODSUMOWANIE I WYNIKI KONKURSU PLASTYCZNEGO

30 października 2017 roku w Filii nr. 18 Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rzeszowie obradowała komisja konkursowa, która wnikliwie przeanalizowała nadesłane prace, a następnie przyznała nagrody i wyróżnienia. Konkurs ,Świat baśni i legend’ Artura Oppmana adresowany był do dzieci w wieku od 3- 9 lat, będących mieszkańcami Rzeszowa i powiatu rzeszowskiego.

Komisja konkursowa obradowała w następującym składzie:

1. Daria Sikora- plastyk,
  2. Magdalena Filar - nauczyciel- bibliotekarz,
  3. Daria Rzeszutek - bibliotekarz.

Celem zorganizowanego konkursu było poszerzenie wiadomości o autorze i jego twórczości, udoskonalenie różnych technik plastycznych przez uczestników, promocja bibliotek i swojego środowiska, a także zaprezentowanie talentu plastycznego w szerszym gronie. Na konkurs wpłynęło 136 prac, które jury oceniło w dwóch kategoriach wiekowych, biorąc pod uwagę technikę, estetykę, pomysłowość, kreatywność, samodzielność oraz zgodność z tematem. Komisja konkursowa przyznała nagrody i wyróżnienia w dwóch kategoriach wiekowych: 3-6 lat oraz 7 - 9 lat. W każdej trzy nagrody oraz trzy wyróżnienia.

W kategorii wiekowej 7- 9 lat drugą nagrodę zdobył Kamil Mikrut, uczeń klasy drugiej, a trzecią Arkadiusz Pluta, uczeń klasy trzeciej, obaj są uczniami Szkoły Podstawowej w Nowym Borku oraz czytelnikami filii bibliotecznej. Kamil wykonał pracę plastyczną pastelami do opowiadania „Bazyliszek”, w której uwzględnił opisy dotyczące smoka i jego terytorium. Natomiast inspiracją do wykonania pracy przez Arkadiusza był wiersz „Kościół Marii Panny”, w której wykorzystał opisy i postacie występujące w tym utworze umieszczając je na swojej ilustracji.

Uroczyste wręczenie nagród i dyplomów dla nagrodzonych i wyróżnionych w obu kategoriach wiekowych oraz otwarcie wystawy pokonkursowej odbędzie się 14 listopada o godzinie 8 w auli Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rzeszowie.

Anna Kowal