Z okazji Jubileuszu 300-lecia Koronacji Cudownego Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej, redakcja miesięcznika katolickiego dla dzieci ,,Promyczek Dobra” oraz Klasztor Ojców Paulinów z Jasnej Góry ogłosili konkurs dla dzieci na artystyczny projekt korony i sukienki Matki Bożej i Jej Syna. Jak podają organizatorzy, konkurs odbił się szerokim echem wśród dzieci. Na konkurs wpłynęło 3000 prac, także dzieci zamieszkałych poza Polską.

Jury w składzie:

Milena Małecka-Rogat- redaktor ,,Promyczka Dobra” i dyrektor Pałacu Młodzieży w Nowym Sączu,

Małgorzata Gromala – artysta plastyk,

Marta Kowalik – nauczyciel Katolickiego Liceum Plastycznego w Nowym Sączu,

Ojciec Michał Legan – paulin,

Wacław Jagielski – artysta malarz, przewodniczący jury.

Uroczystość wręczenia nagród odbyła się 1 czerwca 2017 roku w czasie Dnia Dziecka na Jasnej Górze. Wszystkie prace można było oglądać przez całe wakacje na zorganizowanych wystawach.  Prace nagrodzone eksponowane były w Sali Rycerskiej Klasztoru Jasnogórskiego, a prace wyróżnione w Sali Ojca Kordeckiego. Wśród wyróżnionych znalazła się praca Zuzi Wielgos z Futomy, natomiast praca Melanii Graboś nie została nagrodzona.  Obie dziewczynki starały się wykonać sukienki Matki Bożej według swojego pomysłu, używając do tego różnych materiałów i technik plastycznych. Zuzia sukienkę ozdobiła miniaturkami aniołków, zapewne cherubinów lub serafinów trzymających instrumenty muzyczne i kluczami wiolinowymi, czyli elementami związanymi z muzyką. Matce Bożej oddajemy hołd przez śpiew, przez muzykę wykonywaną przez artystów muzyków, orkiestrę czy koncerty muzyczne. Natomiast sukienka Melanii dla Matki Bożej to sukienka ,,ekologiczna’’ wykonana z naturalnych składników, którymi obdarowuje nas ziemia. Przypomina to nam Matkę Bożą taką swojską, zielną, kwietną, jaką możemy spotkać w wiejskich, przydrożnych kapliczkach. Nagrodzone i wyróżnione prace możemy pooglądać na stronie internetowej ,,Promyczka Dobra’’ w zakładce konkursy.  Nagrodzone prace to prawdziwe perełki artystyczne i małe arcydzieła sztuki dziecięcej.  Dziewczynki są czytelniczkami filii bibliotecznej w Futomie, pracę Melanii na konkurs wysłała bibliotekarka, a Zuzi rodzice.