Na tropie ginących zawodów -  pod takim hasłem ,,Promyczek Dobra’’ zorganizował konkurs plastyczny z okazji nadzwyczajnego roku Świętego Józefa Kaliskiego. Konkurs był adresowany dla uczniów szkół podstawowych. Prace plastyczne miały przedstawiać jeden z dawnych zawodów, które już zaginęły lub są zapominane. Chodzi o takie zajęcia i pracę, które w przeszłości wykonywali : kowale, kołodzieje, rymarze, kuśnierze, zecerzy, kaletnicy, szewcy i wiele innych. Wytwory tych zawodów możemy już oglądać tylko w muzeach lub izbach pamięci, czy u prywatnych kolekcjonerów. Dla dzieci takie zawody to już historia, niemniej można o nich poczytać w książkach. Trzy czytelniczki z filii biblioteki publicznej w Futomie wykonały prace plastyczne, które zostały wysłane do organizatora. Karinka Kotowicz narysowała kowala, Milenka Karnas zegarmistrza a Kasia Korbecka szewca. Ogłoszenie wyników konkursu nastąpi 18 kwietnia. Dziękuję dziewczynkom, które wykonały prace i czekamy na ocenę jurorów. Dodam jeszcze, że honorowy patronat nad konkursem objął prezes Związku Rzemiosła Polskiego Jan Gogolewski.