23 marca br. w swoją pierwszą podróż ruszyła Mobilna Biblioteka. Otwarcie Biblioteki poprzedziły rozmowy o książkach. Motylki, Krasnoludki i Biedronki (3 grupy przedszkolaków) opowiadały o tym czym się różnią książki, jakie książki lubią czytać. Następnie na podstawie wiersza Jana Huszczy pt. "Skarga książki" dzieci mówiły czego nie wolno robić książkom i jak należy o nie dbać.

Po tym nastąpiło to na co czekały od rana - wypożyczanie książek. Myślę, że zdjęcia pokażą resztę.

Bardzo dziękuję Siostrze Dyrektor za szansę dla Mobilnej Biblioteki oraz Siostrom i Paniom Wychowawczyniom za pomoc przy organizowaniu pierwszego spotkania.

Spośród wszystkich małych czytelników zostały wylosowane 2 osoby, które dostały nagrody. Wylosowanym dziewczynkom gratuluję.

Joanna Bałutowska-Bialic

Więcej zdjęć w galerii - kliknij tutaj.