10 kwietnia  klasa druga z panią wychowawczynią Iwoną Bocek zaprezentowała głośne czytanie w filii biblioteki publicznej w Futomie. Dzieci czytały tekst-czytankę ze swojego podręcznika, a tytuł mówił o spotkaniu ze sztuką w mieście Łodzi. Okazuje się, że wycieczka do tego miasta dostarczy nam wiele wrażeń i ciekawych informacji o różnych zabytkach i dziełach sztuki. Dowiedzieliśmy się z tekstu, że na słynnej, łódzkiej ulicy Piotrowskiej stoi ławeczka z siedzącą postacią Juliana Tuwima.  Sławny poeta mieszkał w Łodzi i dlatego społeczeństwo tym sposobem upamiętniło jego osobę. Pani wychowawczyni przeczytała dzieciom dwa wiersze Tuwima : ,, O Grzesiu kłamczuchu i jego cioci’’ i ,,Idzie Grześ’’. Poezja poety pełna fantazji i humoru potrafi rozśmieszyć, bawić i nauczyć. Głośne czytanie w ocenie bibliotekarki wypadło doskonale, więc zachęcam i polecam inne utwory literatury dziecięcej do czytania.