W drugi dzień kalendarzowej jesieni, w filii biblioteki publicznej w Futomie dzieci z zerówki powitały jesień. Tegoroczna przyszła do nas z chłodem, deszczem i mocnym wiatrem. To nie znaczy, że jesień jest smutna, przeciwnie ta pora roku jak ją nazywamy jest ,,złotą polską jesienią”. Dzieci mówiły z czym kojarzy im się jesień, co przynosi nam i czym obdarza nas. Te wszystkie piękne kolory, szczególnie dzikie wino, bogactwo owoców i warzyw, leśne zapachy, grzybobranie, kobierce wrzosów cieszą nas i wcale nie nastrajają nostalgią.  Najpiękniej mówią nam o jesieni wiersze naszych poetów, dlatego dzieci wsłuchały się w wiersze czytane przez bibliotekarkę. Na koniec wysłuchały pięknej piosenki o złotowłosej jesieni. Dziękuję wychowawczyni pani Ewie Skawińskiej ze skorzystania z zaproszenia do odwiedzenia biblioteki wraz z dziećmi.