11 listopada 2018 r. to wyjątkowe święto dla wszystkich Polaków. Jest to dzień w którym obchodziliśmy 100 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Z tej okazji, 26 listopada 2018 r., w filii biblioteki publicznej w Piątkowej odbyło się wspólne czytanie wierszy patriotycznych.  Wiersze o Polsce i miłości do ojczyzny powinien znać każdy Polak, gdyż są doskonałym źródłem wiedzy o ojczyźnie, a ich czytanie to wspaniała lekcja patriotyzmu. Na wstępie spotkania bibliotekarka odczytała referat dotyczący wydarzeń historycznych okresu odzyskania niepodległości. Następnie uczennice klasy piątej czytały wiersze, których teksty związane były z polskim godłem i polską flagą oraz utwory o wielkich Polakach i wydarzeniach, które doprowadziły do wolności naszego kraju.

Danuta Hamerla