ZIMOWO-ŚWIĄTECZNE SPOTKANIE DLA DZIECI Z KLAS 0 ORAZ I W BIBLIOTECE W BIAŁCE

12 grudnia 2018 r. dzieci z przedszkola i z pierwszej klasy wraz z wychowawczyniami odwiedziły bibliotekę. Tematem przewodnim naszego spotkania były zima jak również Święta Bożego Narodzenia. Zima to bardzo piękna i urokliwa pora roku. Choć czasem bywa mroźna, to i tak dzieci ją lubią. Za oknem śnieg dodaje scenerii zimowej pogodzie. Rozmawialiśmy o tym, z czym kojarzy się zima, dlaczego ptaki odlatują do ciepłych krajów. Uczniowie z uwagą obserwowali na kolorowych ilustracjach, które ptaki odlatują, a które zimują w Polsce. Dowiedziały się, jakie zwierzęta można dokarmiać w lesie. Dyskutowaliśmy o świętach, tradycjach oraz zwyczajach bożonarodzeniowych, które obchodzimy w naszym kraju. Dzieci bardzo chętnie uczestniczyły w zajęciach. Brały czynny udział w dyskusjii odpowiadały na pytania. Wysłuchały wierszy o zimie. Bez problemu poradziły sobie z zagadkami, które dla nich przygotowałam. Również „mini” konkurs cieszył się zainteresowaniem. Przedszkolaki malowały kolorowe choinki, natomiast pierwszoklasiści Panią Zimę. Wszystkie prace były bardzo ładne. Można je obejrzeć w bibliotece, ponieważ zrobiłam z nich wystawkę. Na zakończenie dzieci otrzymały gazetki i trochę słodkości od Świętego Mikołaja.

Magdalena Fornal

Więcej zdjęć w galerii.