21 i 22 stycznia świętujemy Dzień Babci i Dziadka, każde dziecko o tym pamięta. Jest to bardzo miłe i sympatyczne święto. W tych dniach biegniemy do swoich babć i dziadków z życzeniami, laurkami i upominkami, aby okazać im swoją miłość i wdzięczność.

21 stycznia dzieci z zerówki z panią wychowawczynią Ewą Skawińską w filii biblioteki publicznej w Futomie spotkały się z babcią Joasi Maciołek, panią Wiesławą Rybką. Babcia Wiesia opowiedziała dzieciom, jak dawniej w jej dzieciństwie żyły dzieci na wsi, czym się bawiły, co spożywały, jak mieszkały. Pani wychowawczyni wspomniała, że dzieci oglądały wirtualne muzeum dawnych przedmiotów, narzędzi, zabawek. Tym samym poznały np. zabawki, które były wykonywane z naturalnych materiałów: drewna, wikliny, tektury, płótna itp. Świat dzisiejszych zabawek to wielki kontrast z dawnymi. Widzimy na własne oczy, jak technika i informatyka wkracza we wszystkie dziedziny życia. Bibliotekarka zaproponowała,, koncert życzeń’ ’dla babć i dziadków. Były też wiersze i krótkie opowiadanie, które przeczytała dzieciom babcia Wiesia. Na koniec naszego spotkania dzieci zaśpiewały sto lat i wnuczka Joasia wręczyła swojej babci skromny, doniczkowy kwiatek. Ze swojej strony dziękuję pani Ewie, babci Wiesi, dzieciom za miłe spotkanie w bibliotece. Wszystkim babciom i dziadkom życzymy samych, szczęśliwych dni, bez zmartwień i stresów, dużo optymizmu w zmaganiach z codziennością, wszelkiej pomyślności w życiu i radości ze swoich wnucząt.