13 marca 2019 r. w Bibliotece Publicznej w Piątkowej odbyła się lekcja biblioteczna dla najmłodszych uczniów pod hasłem ”Gdzie mieszkają zwierzęta?”. Zwierzęta to przyjaciele dzieci, a dzieci zachwycają się nimi i często stają się one ich wiernymi powiernikami.

Gdzie mieszkają i jakie nazwy noszą pomieszczenia dla poszczególnych zwierząt dowiedziały się dzieci z plakatu przygotowanego z rysunków namalowanych przez uczennice klasy czwartej: Patrycję, Jagodę i Kornelię. Dzieci z dużym zainteresowaniem wysłuchały bajek z książki pt. ”Najpiękniejsze bajki o zwierzętach”. Najbardziej ulubionymi zwierzętami wszystkich przedszkolaków są koń, kot i pies. Dzieci w swoich domach mają przyjaciela – zwierzaka, z którym uwielbiają spędzać swój wolny czas, szczególnie jest to pies lub kot, jednak niektóre z nich marzą, aby mieć własnego konika.

Danuta Hamerla