ZGADYWANKI U ,,MISIÓW”

W pierwsze dni kwietnia Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna W Błażowej gościła w swoich murach aż sześć grup przedszkolaków, które przyszły pod opieką swoich opiekunek. Nieprzypadkowo, bo z okazji Międzynarodowego Dnia Książki dla Dzieci, który miał na celu rozpowszechnienie książek, oraz wspieranie czytania przez najmłodszych.

Dlatego to 5 kwietnia 2019 r. odwiedziłam najmłodszą z grup Publicznego Przedszkola w Błażowej. Jest to najmłodsza z grup, którą opiekuje się pani Halinka Piszcz. Najmłodszy czytelnik to moim zdaniem najbardziej wymagający czytelnik, który potrzebuje bardzo dużo uwagi. Praca z małymi dziećmi to sama przyjemność, ale i duże zaangażowanie bibliotekarza, który musi malucha przekonać najpierw do własnej osoby, musi dać się polubić, a potem zainteresować go ciekawym tematem, bajką czy ciekawą opowieścią.

Tak było tego dnia u ,,Misiów”, gdy już trochę maluchy oswoiły się z moją osobą, buzie im się nie zamykały, każde z nich chciało coś opowiedzieć, czymś się pochwalić. Przeczytałam im króciutką bajeczkę o rozbrykanym byczku, który nie słuchał się mamy i z tego powodu miał dużo nieprzyjemności. Dzieci bardzo uważnie słuchały opowiadania, a potem chętnie opowiedziały, co byczek zrobił źle. Następnie nasza zabawa polegała na rozłożeniu obrazków w dwóch kołach - w jednym obrazki związane z zimą, a w drugim z wiosną. W tym zadaniu również nie miały większych problemów. Nasze zabawy przeplatane były tańcem i śpiewem. Na pożegnanie otrzymałam piękny stroik wielkanocny i wszyscy z budynku wyszliśmy razem, ja wracałam już do pracy, a Misie na spacer, bo pogoda była w tym dniu fantastyczna. Bardzo chętnie korzystam z zaproszeń przez tutejsze przedszkole. Jest tam miło ciepło i przytulnie, a my, bibliotekarze, jesteśmy tam zawsze mile widziani.

Anna Heller