LEKCJA BIBLIOTECZNA „WIOSNA” Z UDZIAŁEM DZIECI Z KLAS 0 I 1 W BIBLIOTECE W BIAŁCE

22 marca 2019 r. w filii bibliotecznej w Białce miała miejsce lekcja biblioteczna pt. WIOSNA, na którą zaprosiłam najmłodszych, a więc przedszkolaków i pierwszaków. Dzieci przybyły na nią wraz z wychowawczyniami. Wspólnie rozmawialiśmy o wiośnie. Uczniowie wyrażali swoje zdanie i opinie o tej jakże pięknej porze roku. Przyroda budzi się do życia. Z ziemi wyrastają pierwsze kwiaty. Dyskutowaliśmy na temat, z czym kojarzy się wiosna, które ptaki przylatują do Polski z ciepłych krajów, jakie mamy oznaki i zwiastuny wiosny. Uczniowie rozwiązywali zagadki logiczne „Rachunki Pani Wiosny”. Musieli wykazać się wiedzą z matematyki, ponieważ obliczali m. in.: z ilu kwiatów zostanie ułożony bukiet wiosenny oraz ile ptaków pozostanie na gałęzi, gdy kilka odfrunie. Następnie z rozsypanki sylabowej musieli ułożyć wyrazy, wśród których ukryły się nazwy ptaków i kwiatów wiosennych. Dzieci na zakończenie malowały kolorowe rysunki: panią wiosnę i kwiaty. Dziękuje za skorzystanie z zaproszenia i przybycie do biblioteki.

Magdalena Fornal