15 maja b.r. odwiedziłam oddział przedszkolny w Szkole Podstawowej w Nowym Borku. Jak wiemy miesiąc maj jest szczególnym miesiącem dla wszystkich bibliotek i tych małych i tych dużych. Właśnie w maju obchodzimy takie święta jak: „Dzień Bibliotekarza”, „Noc Bibliotek” itp. To właśnie w tym miesiącu dzieci z klas pierwszych są oficjalnie pasowane na czytelnika biblioteki.

Odwiedzając najmłodszych czytelników naszej fili po krótce przedstawiłam im jak wygląda praca w bibliotece, jak można zapisać się do biblioteki, gdzie mogą znaleźć półki z bajkami przeznaczonymi dla najmłodszych. Przeczytałam im także bajkę może nie do końca związaną z biblioteką, ponieważ była to krótka historia o tym jak Hania po raz pierwszy poszła do przedszkola. Ale zachęcałam ich tym, iż w naszej placówce jest bardzo dużo bajek opowiadających przeróżne ciekawe historie nie tylko te fikcyjne ale także z życia codziennego dzieci, dorosłych oraz zwierząt, które spotykamy na naszych podwórku. Oczywiście dzieci z zaciekawieniem słuchały czytanej bajki i z ochotą odpowiadały na różne pytania dotyczące ich pierwszego dnia w przedszkolu.

Nasze spotkanie uwieczniliśmy na pamiątkowym zdjęciu. Ja ze swojej strony jak zawsze bardzo serdecznie zapraszam do odwiedzania biblioteki nie tylko tych najmłodszych czytelników, ale także starsze dzieci jak i dorosłych. Zapraszam.

Kinga Rybka