W niedzielę 9 czerwca 2019 r. obchodziliśmy nie tylko Zielone Świątki ważne święto w kościele katolickim kończące okres Wielkanocy, ale także na ten dzień przypadło święto przyjaciela.

Dlatego właśnie w poniedziałek, 10 czerwca postanowiłam odwiedzić pierwszoklasistów ze szkoły w Nowym Borku, aby krótko porozmawiać o przyjaźni. Wspólnie z dziećmi odpowiedzieliśmy sobie na pytanie kim tak naprawdę jest przyjaciel? Jakie powinien posiadać cechy, czy warto mieć przyjaciela i czy można mieć wielu przyjaciół? Uczniowie świetnie poradzili sobie z tymi pytaniami. Ale aby bardziej połączyć ten dzień, z tym co oferuje biblioteka dzieci pięknie rozwiązały Quiz polegający na dopasowanie postaci z bajek „Kto z kim się przyjaźnił”. Zwieńczeniem naszego spotkania było przeczytanie przeze mnie bajki „ Marzenie żółwika” opowiadającej o tym jak przyjaciele pomogli małemu, nieporadnemu żółwikowi spotkać się ze swoją ogromną rodziną na wyspie Galapagos. Oczywiście w podziękowaniu za wspólne odkrywanie tajników przyjaźni poczęstowałam dzieci słodkościami.

Jak zawsze zapraszam wszystkich do biblioteki, w której możemy znaleźć wiele bajek, baśni, opowieści, i historii dotyczących przyjaźni. Każdy czytelnik może ze sobą przyprowadzić oczywiście przyjaciela.

Pomaga w trudnych sytuacjach

Rozumie każdy Nasz błąd

Zatroszczy się o Nas w potrzebie

Yyyyy nie zmienił by Nas na nikogo innego